پنجشنبه 3 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
آیت الله سیدمحمد خامنه ای در دیدار با اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان؛ ما همواره به نخبگان باشگاه امیدواریم و به آنها علاقمندیم و برایشان دعا می کنیم

در پاسخ به ندای مقام معظم رهبری (مدظله الشریف) و در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، نخستین هم اندیشی چهره های استعداد درخشان، مخترعین، کارآفرینان و تولیدگرایان عضوِ باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با حضور حضرت آیت ا... سیدمحمد خامنه ای در محل بنیاد ایرانشناسی برگزار شد. در روز دوشنبه، بیست و یکم فروردین ماه سال 1396، همزمان با بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر، هیأت رئیسه، چهره های استعداد درخشان، کارآفرینان و مخترعین عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان جهت بهره  مندی از فیوضات و رهنمودهای ارزنده  حضرت آیت ا... سیدمحمد خامنه ای در بنیاد ایران شناسی با ایشان دیدار کردند.

در ابتدای این مراسم دکتر کریم زارع، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد فرخنده اولین پیشوای شیعیان جهان، مولود کعبه حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت امام جواد (ع)، به هدف از این دیدار و برگزاری این مراسم فرهنگی اشاره کرد و افزود؛ اینک جوانان و پژوهشگران باشگاه بیشتر از هر زمانی نیازمند استفاده از بیانات تأثیرگذار علماء و دانشمندان و مسئولان هستند که این توفیق دست داد تا به حمد خداوند سبحان مخترعین، کارآفرینان و چهره های استعدادهای درخشان عضو باشگاه با حضرت آیت الله سیدمحمد خامنه ای دیدار داشته باشند. ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان گفت: خوشبختانه تیم های ربوکاپ باشگاه در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2017    موفق شدند در میان چهارده کشور جهان افتخارات ارزشمندی کسب نمایند. در ادامه دکتر کریم زارع به برخی از موفقیت های بین المللی و ملی و دستاوردهای اخیر این باشگاه در حوزه اختراعات اشاره کرد و گفت: مأموریت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، زمینه‌سازی برای دستیابی جوانان مستعد به امکانات علمی، آموزشی، پژوهشی و ... است که این موارد از سیاست‌ها و ماموریت‌های مهم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به شمار می‌رود. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان که همزمان با پخش پاورپونت سخنرانی می کرد ادامه داد: تقویت باورهای دینی و تحکیم مبانی فرهنگ ملی و بومی یکی دیگر از اهداف مهم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است، توسعه همکاری با سازمان‌های فرهنگی ورزشی در سطح کشور، برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، المپیادهای دانشجوئی و دانش‌آموزی، استفاده از استادان پژوهشگر برای تربیت نیروهای جوان و ... از دیگر سیاست‌ها و اهداف باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان هستند. دکتر کریم زارع ادامه داد؛ مجله نانو ساختار در شیمی که تنها مجله نانو ساختار در شیمی با درجه ISI در خاورمیانه بوده و به سردبیری اینجانب و مدیر مسئولی دکتر امید مرادی، عضو این باشگاه که اینجا نیز حضور دارند و پشتیبانی واحد شهرقدس می باشد، در میان انبوهی از مجلات علمی که در یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو شرکت کرده بودند، توسط معاونت علمی ریاست ستاد برگزاری یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو به عنوان مجله برتر انتخاب و معرفی شد که در این جشنواره، جایزه ویژه ستاد ریاست جمهوری نیز به دکتر امید مرادی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس اهداء گردید که این افتخاری بزرگ بوده که با عنایات خداوند متعال نصیب دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان گردیده است. دبیر هیأت امنای باشگاه به چشم‌انداز، ارزش‌ها، راهبردها، راهکارها، شاخص‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، پژوهشی و آموزشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان اشاره کرد و درباره برنامه راهبردی و چشم انداز باشگاه توضیحاتی ارائه داد.

 سپس برخی از چهره های استعداد درخشان، مخترعین و کارآفرینان عضو باشگاه به معرفی خود و موفقیت های کسب شده در حوزه های اختراع و تأسیس شرکت های دانش بنیان پرداخته و به نمایندگی از سایر اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، ضمن تشکر فراوان از حمایت های بی دریغ معنوی و مادی دکتر کریم زارع، درخواست های خود را جهت سهولت بخشی در روند مراحل قانونی انجام پژوهش ها و ثبت شرکت های دانش بنیان و غیره ، مطرح کردند.

در ادامه حضرت آیت ا... سیدمحمد خامنه ای برای حضار به ارائه سخنرانی پرداختند. ایشان در بخشی از بیانات خود دکتر زارع را مسئولی علاقمند و پرتلاش خواند و از ایشان به جهت فعالیت های موثر تشکر و برای ایشان سلامتی و موفقیت خواستار شد. ریاست بنیاد ایران شناسی و بنیاد حکت صدرا ادامه داد: ما همواره به نخبگان باشگاه امیدواریم و به آنها علاقمندیم و برایشان دعا می کنیم. ریاست بنیاد ایران شناسی و بنیاد حکت صدرا در بخش دیگری از بیانات خود گفت: نخبه بودن چیزی نیست که خود آن فرد بدست آورده باشد، بلکه امتیازی است که خداوند برای انجام کاری و مأموریت بخصوصی به او اعطاء نموده است، خداوند به عده ای از انسانها استعدادها و توانایی های ویژه ای اعطاء فرموده و به همان اندازه نیز به آنها مسئولیت ها و مأموریت هایی داده و پیامبران الهی نیز همگی دارای ویژگی های خاصی بودند که اگر این صفات و ویژگی ها را نداشتند نمی توانستند به منصب مقام نبوت نائل شوند. در پایان ایشان برای دکتر کریم زارع و نخبگان باشگاه آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

در حاشیه این هم اندیشی کارگاه آموزشی با عنوان؛ "مدیریت ذهن" توسط نابغه ریاضی و اعداد ایران و جهان، علی بیات موحد، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات برای کلیه حاضرین تدریس شد که مورد استقبال و توجه شرکت کنندگان در این هم اندیشی قرار گرفت. ضمناً از اعضای تیم های ربوکاپ باشگاه که موفق شده بودند تا در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2017 و در میان چهارده کشور جهان افتخارات ارزشمندی کسب نمایند و همچنین از اعضای کارآفرین و مخترع و اعضای برتر باشگاه با اهدای لوح توسط حضرت آیت ا... سیدمحمد خامنه ای و دکتر کریم زارع تقدیر و تشکر بعمل آمد. مراسم اختتامیه این هم اندیشی نیز در جوار مرقد مطهر امام زاده صالح (ع) و با حضور  مدیر طرح و برنامه شبکه قرآن برگزار گردید.

در این مراسم ضمن بازگو شدن فعالیت ها و گزارشات نخبگانی که در سطح ایران و جهان درخشیده اند، با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن عرفاتی و اهدای لوح به برخی از نخبگان به پایان رسید.

تاريخ درج خبر:  21/01/1396
تعداد افراد آن لاين: 43   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12842706