چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
   
 
Skip Navigation Links
ششمین کنفرانس بین المللی ایتک (رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی) در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران با سخنرانی دکتر کریم زارع برگزار شد

ششمین کنفرانس بین المللی ایتک (رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی)، در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و در اسفند ماه 1395 برگزار شد. در این کنفرانس آقایان؛ دکتر شمس اردکانی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران، دکتر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، مهندس اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس جمهور، دکتر دائمی، معاون وزیر نیرو، دکتر کریم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه، جمعی از متخصصین کشور و برخی از مسئولین دانشگاه ها و چهره های استعدادهای درخشان و پژوهشگران و نخبگان حضور داشتند.

دکتر کریم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه در این همایش، به عنوان ریاست کمیته علمی حضور داشت. همچنین ایشان به عنوان سخنران ویژه به ارائه سخنرانی برای حاضرین پرداخت. ریاست کمیته علمی ششمین کنفرانس بین المللی نگهداشت انرژی پس از خوش آمدگوئی به معرفی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و ارائه برخی از دستاوردهای این باشگاه همزمان با پخش پاورپونت پرداخت. ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به لزوم جهانی شدن باشگاه و برنامه های راهبردی باشگاه در افق 1414، در خصوص تأسیس شهر بین المللی دانائی، فناوری و رسانه ای(IKTMC)  باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بر مبنای 14 محور توضیحاتی را ارائه کرد. دکتر کریم زارع در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد؛ مجله نانو ساختار در شیمی که تنها مجله نانو ساختار در شیمی در خاورمیانه بوده و به سردبیری اینجانب و مدیر مسئولی دکتر امید مرادی، عضو این باشگاه و پشتیبانی واحد شهرقدس می باشد، در میان انبوهی از مجلات علمی که در یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو در روز گذشته شرکت کرده بودند، توسط ریاست ستاد برگزاری یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو به عنوان مجله برتر انتخاب و معرفی شد که در این جشنواره، جایزه ویژه ستاد ریاست جمهوری نیز به دکتر امید مرادی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس اهداء گردید که این افتخاری بزرگ بوده که با عنایات خداوند متعال نصیب دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان گردیده است. دبیر هیأت امنای باشگاه در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری کرد؛ نتایج و خروجی های این کنفرانس در تحقق اهداف والای نظام و کشور عزیز و اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بر مبنای اقدام و عمل برای ارتباط با صنعت که همانا ایجاد تحول اساسی بر محور اقتصاد مقاومتی می باشد، کمک شایان توجهی نماید.

در این کنفرانس، ریاست کمیته علمی این کنفرانس: دکتر کریم زارع، ریاست شورای سیاستگذاری: دکتر علی شمس اردکانی، دبیر کنفرانس: دکتر عامری، ریاست کمیته برنامه ریزی: خانم دکتر صادقی پور و ریاست کمیته اجرایی: دکتر اکبر شهبازی بوده اند. موضوعات این کنفرانس نیز عبارت بودند از؛ اهداف توسعه پایدار جهانی، تغییرات اقلیمی و نگهداشت انرژی، اقتصاد نگهداشت انرژی، آینده انرژیهای تجدید پذیر، نگهداشت انرژی در مهندسی نفت و پتروشیمی، صنایع سنگین و صرفه جویی در مصرف انرژی، مصرف انرژی در کشاورزی، دیپلماسی انرزی و نقش ایران در منطقه و جهان، ساختمان و معماری سبز رباتیک و نقش آن در نگهداشت انرژی.

شایان ذکر است که آقایان؛ دکتر شمس اردکانی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران، دکتر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، مهندس اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس جمهور و دکتر دائمی، معاون وزیر نیرو، هر یک در خصوص رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی و راه کاری جدید در این حوزه به ارائه سخنرانی پرداختند.

تاريخ درج خبر:  07/12/1395
تعداد افراد آن لاين: 188   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12729835