پنجشنبه 31 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان مجله برتر انتخاب شد؛ مجله نانو ساختار در شیمی

مجله فناوری نانو ساختار در شیمی، عنوان برترین مجله نانو را در کشور به خود اختصاص داد.

یازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو، عصر روز دوشنبه، دوم اسفند ماه سال جاری، با حضور رئیس و ستاد نانو ریاست جمهوری، مسئولین دانشگاه ها، بویژه دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی، پژوهشگران، دانشمندان و محققان برجسته از سراسر کشور برگزار شد.

مجله نانو ساختار در شیمی که تنها مجله نانو ساختار در شیمی در خاورمیانه بوده و به سردبیری دکتر کریم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه و مدیر مسئولی دکتر امید مرادی، عضو این باشگاه می باشد، در میان انبوهی از مجلات علمی که در این جشنواره شرکت کرده بودند، توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان مجله برتر انتخاب و معرفی شد. همچنین در این جشنواره، جایزه ویژه ستاد ریاست جمهوری به آقایان؛ دکتر کریم زارع و دکتر امید مرادی اهداء گردید. انتخاب این برترین‌ها بر اساس تعداد ثبت اختراعات داخلی و خارجی، انتشارات مقالات ISI، تعداد ارجاعات، انتشار مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، تألیف کتاب و فرصت‌های مطالعاتی بوده است.

از مهمترین ویژگی­های مجله نانو ساختار می توان به این موارد اشاره کرد؛

- نمایه شدن در Emerging Sources Citation Index و ورود به لیست ISI بعنوان اولین مجله فناوری نانو در ایران (در بین مجلات فناوری نانوی دانشگاه­های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی)، - کسب دومین مقاله بیشترین دانلود و بازدید تاریخ اشپرینگر، - کسب رتبه سوم  پر استناد ترین مجله دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2014 و پر استناد ترین مجله دانشگاه در سال 2015 طبق گزارش منتشر شده از سوی ناشر اشپرینگر، - کسب برترین مجله دانشگاه آزاد اسلامی در دومین جشنواره ملی نانوی دانشگاه آزاد اسلامی، بیشترین مقالات چاپ شده از خارج کشور در فناوری نانو در بین مجلات دانشگاه­های دولتی و آزاد اسلامی متعلق به این مجله می­باشد، -مجله مذکور اولین مجله تخصصی در حوزه فناوری نانو ساختار در شیمی در خاور میانه و ایران (دانشگاه­های دولتی و آزاد اسلامی) و سومین مجله ISI در آسیا می­باشد.

در این جشنواره از 18 برگزیده در رشته‌های پژوهشگران برتر، طرح‌های فناورانه، پژوهش‌سرای برتر و آزمایشگاه برگزیده قدردانی شد این مراسم در پایان هر سال با هدف قدردانی و معرفی طرح‌های برتر در طول سال برگزار می‌شود

لازم به یادآوریست؛ پیش از این، مجله نانو ساختار در شیمی که با حمایت مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس تهیه می شود، مورد توجه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (قدس الله نفسه الزکیه) قرار گرفته بود که ایشان در خصوص این مجله از زحمات دکتر کریم زارع به عنوان سردبیر و دکتر امید مرادی به عنوان مدیر مسئول مجله تشکر و قدردانی کرده بودند و لوح تقدیر نیز به همین جهت به سردبیر این مجله اعطاء فرموده بودند.

ضمناً؛ دبیر ستاد توسعه فناوری نانو نیز در اردیبهشت ماه سال 1395 با اهدای لوحی از دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تشکر و تقدیر بعمل آورد. دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو به خاطر همکاری ها و تلاشهای ارزنده دکتر کریم زارع در توسعه نانو و همچنین به جهت حمایت های بی دریغ و همکاری های علمی و تأثیر گذار ایشان در برگزاری ششمین مسابقه ملی فناوری نانو در اردیبهشت ماه سال 1395 ، با اهدای تندیس ویژه این مسابقه و لوح تقدیر، از رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تشکر و تقدیر کرد.

تاريخ درج خبر:  03/12/1395
تعداد افراد آن لاين: 87   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12932192