پنجشنبه 31 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
متن پیام دكتر كريم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به سومین همایش ملی دستاوردهای نوین در علوم کشاورزی و صنایع غذائی دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر

بسم الله الرحمن الرحیم

علم و ايمان گر نمودي توأمان        عشق و عرفان در وجودت شد عيان

نور حق گربر دل و جانت فتاد         شد درخشان چهره ات در دو جهان

 

 خداي سبحان را سپاسگزاريم و سر به آستان پر مهرش مي گذاريم كه توفيق داد تا ميزبان شما اساتيد، نخبگان، پژوهشگران و فرهيختگان گرامی باشيم. باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان كه در راستاي اجرايي نمودن سياست هاي بالادستي نظام، به ويژه سند 1404جمهوري اسلامي و منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالی) در زمينه برنامه ريزي براي جذب و حمايت از نخبگان و جلوگيري از مهاجرت مغزها، به عنوان اولين مركز شناسايي، جذب، هدايت و حمايت پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاهي در كشور، در سال 1377 تأسيس شد، با توسعه بيش از 365 باشگاه در شهرهاي مختلف كشور و شناسايي و جذب حدود 70000 تن از دانشجويان و نخبگان کشور، كه در حال حاضر بيش از 10000 تن از اين عزيزان به عنوان عضو فعال تلاش شبانه روزي دارند، در حال خدمات رسانی به اعضای خود می باشد. اين باشگاه مفتخر است ضمن حمايت هاي معنوي و مادي اعضاي خود، تسهيلات قابل ملاحظه اي را نيز به اين عزيزان ارائه نمايد. برخي از اين تسهيلات را مي توان به ادامه تحصيل بدون آزمون در مقاطع بالاتر، كمك به تأسيس شركت هاي دانش بنيان و ثبت پتنت هاي بين المللي و تشكيل كارگروه هاي تخصصي و هسته هاي علمي اشاره كرد.

اينك، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، افتخار دارد با استعانت از پروردگار متعال و با تلاش همكاران صديق، اعضاي باشگاه واحد آزادشهر، پژوهشگران و دانشجويان عزيز در اسفند ماه سال 1395، سومین همایش ملی دستاوردهای نوین در علوم کشاورزی و صنایع غذائی را به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر برگزار نمايد. اين همايش با توجه به نیاز جدی جامعه به پایش و اصلاح مواد غذائی و با عنایت به اهمیت لزوم رشد کیفی و کمی کشاورزی در کشور، قطعاً مي تواند نقش موثري داشته باشد.

          اميد است اين همايش در بررسي چالش هاي مذكور و تبديل آنان به نقاط قوت گامهاي موثري بردارد. قطعاً نظرات شما حضار محترم به ويژه نخبگان و اساتيد در راستاي تجاري سازي و تبديل چالش ها به قوت نه تنها در اين بخش مي تواند موثر واقع شود، بلكه الگويي براي ساير قسمت هاي تحقيقات و علوم مي باشد. همانطور كه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تا كنون نقش موثري در كسب رتبه اول دانشگاه آزاد اسلامي در تحقيقات نانو ايفا نموده، اميد است در اين زمينه نيز با استفاده از محققين حاضر در اين همايش گام هاي جديدي با استفاده از نتايج اين همايش براي خدمت به نخبگان و تحقق سند 1404 بردارد. در ادامه راه، همایش پيش رو با توجه به سوابق درخشان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در برگزاري همایش های مختلف در سطوح ملي و بين المللي با مشاركت گسترده سازمانها و مراكز مرتبط، نخبگان جوان دانشگاه ها و مؤسسات علمي و تحقيقاتي، به عنوان يك رويداد علمي و كاربردي، مورد استقبال مديران، محققان، اساتيد و كارشناسان داخلي قرار خواهد گرفت.  

         اينك وظيفه خود مي دانم به عنوان خادم نخبگان و پژوهشگران جوان از تمامي محققان و متخصصاني که در این همایش شرکت نمودند و مقالات خود را با توجه به محورهاي همایش تهيه و به دبيرخانه سومین همایش ملی دستاوردهای نوین در علوم کشاورزی و صنایع غذائی ارسال کردند، تقدیر و تشکر نمایم. در پايان آرزو مي كنم راهكارهاي اساسي در جهت تجاري سازي علم و كارآفريني با روشن نمودن محورهاي نوين و تحقق نیازهای جامعه از نتايج اين همايش باشد و امیدوارم اینگونه همایشها نیز بتواند زیر ساخت های لازم را جهت تأسیس شهر بین المللی دانایی، فناوری و رسانه  ای (IKTMC)  فراهم آورد. همچنين از هيأت رئيسه محترم واحد آزادشهر و همچنين رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد آزادشهر و ساير مسئولين محترم دانشگاه و اعضاي اين باشگاه و كليه عزيزاني كه در برپائي هر چه باشكوه تر اين همايش ملي قبول زحمت فرمودند، تشكر ويژه مي نمايم.

همواره در سايه الطاف خداوند متعال، سلامت، سرافراز و موفق باشيد.

        

با آرزوي توفيق الهي

دكتر كريم زارع

رئيس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و

دبیر   هیأت  امنای   باشگاه

تاريخ درج خبر:  03/12/1395
تعداد افراد آن لاين: 83   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12932194