پنجشنبه 3 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
با حضور حجت الاسلام والمسلمین صداقت زاده مراسم زیارت عاشورا در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برگزار شد

مراسم زیارت عاشورا با یادی از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (قدس الله نفسه الزکیه)، در صبح روز سه شنبه، نوزدهم بهمن ماه سال جاری با حضور آقایان، حجت الاسلام والمسلمین صداقت زاده، ریاست سابق مرکز جهانی نشر فرهنگ و معارف اسلامی، معاونت سابق سیاسی امنیتی البرز و مشاور کنونی فناوری اطلاعات (IT)، مسئول و امام جماعت مسجد تجریش، دکتر کریم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه، معاونین و پرسنل ستادی باشگاه در محل نماز خانه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برگزار شد.

پس از قرائت دعای زیارت عاشورا، دکتر کریم زارع با اشاره به گوشه هایی از فضائل اخلاقی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (قدس الله نفسه الزکیه)، ادامه داد: ریشه شجره طیبه به شکل ایمان در وجود انسان‌های مومن رشد می کند و مومنان را به سمت تعالی در دنیا و آخرت هدایت می کند. ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با بیان این که جامعه در سایه ایمان به سعادت و کمال می رسد، گفت: سالها مبارزه با رژیم طاغوت، مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا و پیروی از حضرت امام خمینی (ره) و رهبری، ثمره وجود علم و ایمان در  جان و دل مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است. دبیر هیأت امنای باشگاه در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: فضائل اخلاقی نظیر شجاعت و استقامت از جمله ویژگی‌های انسانی است که همیشه در معرض دید و درک دیگران است و مبارزه علیه رژیم ستم شاهی و استعمار و استثمار و همراهی حضرت امام خمینی (ره) را از جمله فضائل اخلاقی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد. ایشان ادامه داد: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر تحمل سالها زندان و شکنجه های شدید ساواک در رژیم گذشته، نقش مهمی در دستاوردهای انقلاب اسلامی و موفقیت آن ایفا کرده است. دکتر کریم زارع در انتهای سخنان خود، پافشاری و نقش موثر آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخاب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را از دیگر شاخصهای اعمال صالح هاشمی رفسنجانی در طول زندگی ایشان دانست و گفت: هاشمی رفسنجانی در طول زندگی خود یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) بوده است.

سپس میهمان ویژه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین صداقت زاده در خصوص مسائل اخلاقی و زندگانی از دیدگاه اسلام به سخنرانی پرداخت. ایشان با بیان اینکه انسان که تنها یکبار فرصت زندگی پیدا خواهد کرد ادامه داد: ما نمی توانیم با آزمون و خطا رفتارمان را در مسیر زندگی قرار دهیم و به عبارت دیگر نمی توانیم باری به هر جهت زندگی کنیم. مشاور فناوری اطلاعات (IT) با اشاره به آیه ای از سوره احزاب گفت: خداوند متعال یک متدولوژی به ما معرفی کرده که در آن به رفتار امید آفرین تاکید شده است. مسئول و امام جماعت مسجد تجریش تهران در بخشی از سخنان خود به نقل از مرحوم مولوی قندهاری گفت: این گرفتاری ها، بلایا، مشکلات ظاهری زندگی و بیماری ها، همان راه رسیدن بندگان به کمال خداست، بنابراین باید در مقابل این بلایا استقامت کرد و به خدا توکل کرد. ایشان در پایان به خدمات ارزنده و تأثیرگذار آیت ا... هاشمی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و نقش بی بدیل او اشاره نمود.

در حاشیه این مراسم، کارت افتخاری عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان توسط دکتر کریم زارع به حجت الاسلام والمسلمین صداقت زاده اهدا شد.

این مراسم با ذکر دعا، صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و فاتحه برای آن مرحوم بزرگوار به پایان رسید.

تاريخ درج خبر:  20/11/1395
تعداد افراد آن لاين: 11   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12842671