پنجشنبه 3 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
دکتر کریم زارع در همایش ملی فن‌آوری در مهندسی کاربردی عنوان کرد؛ حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان از 10 طرح دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران‌غرب

دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه اعلام کرد که این باشگاه از هشت طرح برق و مخابرات و دو طرح دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب مطرح شده در همایش ملی فن‌آوری در مهندسی کاربردی حمایت خواهد کرد.

دکتر کریم زارع در نخستین همایش ملی فن‌آوری در مهندسی کاربردی که صبح روز پنجشنبه، بیست و یکم بهمن ماه سال 1395 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب و با حضور جمعی از مسئولان، دانشگاهیان و پژوهشگران آغاز به کار کرد، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام فرخنده پیروزی انقلاب اسلامی و ابراز خرسندی از حضور جناب آقای دکتر ولایتی به عنوان ریاست هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی  ادامه داد: ایام‌الله دهه مبارک فجر، یاد‌آور حضور پرشور مردمی است که همه هستی خویش را نثار اسلام ناب محمدی (ص) کرده و از خون جوانان خویش نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذاری کردند. 22 بهمن نیز روز وحدت و به ثمر رسیدن نهال شکوهمند انقلاب اسلامی و یکپارچگی ملتی آزاد و سربلند است که با پیروی از آرمانهای مقدس حضرت امام خمینی (ره) در مقابله با توطئه‌های دشمنان خارجی و داخلی نظام، چون کوهی استوار و دژی مستحکم و تسلیم‌ناپذیر ایستادند. بنده اجازه می خواهم که از همین جا از شما و کلیه نخبگان و پژوهشگران، بویژه اعضای خانواده بزرگ باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان سراسر کشور، اعم از  اعضای هیات رئیسه، کارکنان و همچنین روساء و اعضای محترم باشگاه های سراسر کشور، دعوت نمایم تا  ضمن شرکت در راهپیمایی شکوهمند یوم‌ا... 22 بهمن و  تجدید بیعت با مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، پاسخ مناسب و دندان شکنی به تمامی یاوه گویان و دشمنان انقلاب و اسلام داده باشیم. در ادامه، رئيس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان همزمان با پخش پاورپونت، به معرفی باشگاه و برخی از دستاوردها و موفقیت های علمی اعضاء و همچنین گزارشي از عملكرد اخير باشگاه و موفقیت های ملی و بین المللی کسب شده توسط اعضای باشگاه پرداخت. دبیر هیأت امنای باشگاه در بخشی از سخنان خود گفت: به زودی در نشستی که با گروه برق و مخابرات باشگاه خواهیم داشت، از 8 طرح ارائه شده در این همایش حمایت می‌کند. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با بیان اینکه دو طرح دیگر دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب هم مورد حمایت باشگاه قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: کلیه طرح هایی که در این همایش ارائه شد به مرحله اجرا خواهد رسید. دبیر هیأت امنای باشگاه در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برای سال آینده دومین همایش ملی فناوری در مهندسی کاربردی و اولین همایش ملی تخصصی معماری در این واحد برگزار می شود. دکتر کریم زارع از حمايت ها و مساعدت هاي مؤثر، ارزشمند و سازنده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی تشکر و قدردانی کرد و افزود: امیدوارم اینگونه حمایت ها همچنان تداوم داشته باشد. ایشان در پایان از مساعدت و همکاری های خانم دکتر داداندیش، ریاست دانشگاه واحد تهران غرب و آقای دکتر امیر هوشنگ رمضانی، رئیس باشگاه واحد تهران غرب به جهت برگزاری این همایش باشکوه تقدیر و تشکر کرد.

دکتر امیرهوشنگ رمضانی، دبیر همایش و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران غرب هم در حاشیه این همایش گفت: از 360 شرکت کننده در این همایش تعداد 245 پذیرش مقاله داشتیم که 40 مورد آن به صورت سخنرانی و به طور همزمان در این همایش در 4 سالن برگزار می شود. عضو شورای سیاستگذاری و کمیته علمی همایش ملی فناوری در مهندسی کاربردی در پاسخ به این سوال که چرا سال آینده این همایش بین المللی برگزار نمی شود اظهار کرد: در این بخش پذیرش سخت است و باید حتماً دانشگاه سه همایش ملی برگزار کند تا بین المللی شود، ضمن اینکه اگر بخواهیم همایش را بصورت بین المللی برگزار کنیم قطعاً در حد آسیایی خواهد بود. همایش ملی فن‌آوری در مهندسی کاربردی از سوی معاونت پژوهش و فناوری و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران غرب در راستای تعالی علمی این مرز و بوم و با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و کاربردی در هر یک از محورهای اصلی همایش، تبادل اطلاعات بین نخبگان، استادان و متخصصان، ارائه آخرین روش‌ها و فرآیندهای بهبود و افزایش کارایی در هر یک از حوزه‌های تخصصی همایش و معرفی تحقیقات روز ایران امروز در واحد تهران غرب در حال برگزاری است.

در این همایش آقایان؛ دکتر علی اصغر جعفری، عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی و دکتر قاسم علی عمرانی، چهره ماندگار گروه محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی نیز مطالبی را در خصوص برق و مخابرات بیان داشتند. محورهای این همایش عبارت بودند از؛ مهندسی کامپیوتر، هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات، مهندسی برق، قدرت- مخابرات– الکترونیک– کنترل، مهندسی معماری و شهرسازی، مهندسی صنایع و طراحی صنعتی، مهندسی عمران، محیط زیست، ساخت و اجرا، مهندسی مکانیک، تاسیسات، طراحی و ساخت و نانو مواد.

 

تاريخ درج خبر:  23/11/1395
تعداد افراد آن لاين: 19   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12842679