پنجشنبه 3 خرداد 1397
   
 
Skip Navigation Links
انعقاد تفاهم نامه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با دانشگاه عدالت

به منظور بررسی موضوعات فی مابین تفاهم نامه، حیطه و چگونگی فعالیت های طرفین، جلسه ای با حضور آقایان؛ دکتر کریم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه، حجت الاسلام والمسلمین، دکتر محمدحسین بیاتی، ریاست دانشگاه عدالت، دکتر صابر زعیمیان، مدیر عامل و ریاست هیأت مدیره هلدینگ ادب، دکتر اکبر شهبازی، مدیر پژوهش و فناوری باشگاه، دکتر محمدحسین بیاتی، مدیر عامل شرکت ایساتیس، سید مجتبی ناوندی، مدیر عامل شرکت تک ستاره و خانم ها؛ دکتر طاهره فهیمی جم، رئیس باشگاه واحد تهران مرکزی،  سارا حاجی مظفری، مدرس دانشگاه و عضو فعال باشگاه واحد تهران مرکزی و برخی از اعضای استعدادهای درخشان، هیأت رئیسه و پرسنل باشگاه در سالن حضرت محمد (ص) ستاد مرکزی باشگاه برگزار شد.

این تفاهم نامه بین آقایان؛ دکتر کریم زارع، ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیر هیأت امنای باشگاه و حجت الاسلام والمسلمین، دکتر محمدحسین بیاتی، ریاست دانشگاه عدالت و جهت تعاملات بیشتر و ارتقای همکاری های فی مابین و همچنین امکان استفاده اعضای باشگاه پژوهشگران و نخبگان از امکانات دانشگاه عدالت منعقد شد.

دکتر کریم زارع در این جلسه ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام الله فجر و ایام فرخنده پیروزی انقلاب اسلامی به معرفی باشگاه و برخی از دستاوردها و موفقیت های علمی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان پرداخت. ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با اشاره به عقد ده تفاهم نامه در سال جاری اخیر اضافه کرد: امیدوارم با عقد این تفاهم نامه علمی _ پژوهشی و فرهنگی با دانشگاه عدالت، اعضای این باشگاه بتوانند ضمن تعامل در این ابعاد، از امکانات دانشگاه عدالت نیز بهره مند شده و کارهای نشدنی و مهمی به کمک یکدیگر انجام دهند. دبیر هیأت امنای باشگاه ادامه داد: قصد داریم با علما و دانشمندان اسلامی و علوم دینی ارتباطات خود را بیشتر و نزدیکتر کنیم تا از این طریق نیز اعضای باشگاه بتوانند از اطلاعات علمی و فرهنگی نهایت استفاده را ببرند. ایشان در ادامه اضافه کرد: اینگونه همکاریهای متقابل با موسسات مختلف می تواند زمینه ساز توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی باشد و امید است بتوانیم کارهای بدیع و موثری در راستای برنامه های راهبردی باشگاه انجام دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین، دکتر محمدحسین بیاتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در باشگاهی که حامی جوانان برجسته و نخبه می باشد گفت: دانشگاه عدالت، دانشگاهي غير دولتي و غير انتفاعي است كه در راستاي سند جامع علمي كشور و به منظور احياء فرهنگ و تمدن اسلامي، ايراني با اهتمام مرجع عاليقدر عالم تشيع حضرت آيت‌الله العظمي هاشمي شاهرودي، پس از طي مراحل قانوني در تاريخ شانزدهم خرداد ماه سال 1391 به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيده است. ریاست دانشگاه عدالت افزود: از آنجا كه شوراى عالى انقلاب فرهنگى به عنوان مرجع عالى سياستگذارى، تعيين خط‌مشى، تصميم‌گيرى و هماهنگى و هدايت امور فرهنگى، آموزشى و پژوهشى كشور در چارچوب سياست‌هاى كلى نظام محسوب مي‌شود، بنابراين تصميمات و مصوبات آن لازم‌الاجرا و در حكم قانون است. ایشان از مهمترين اهداف تاسيس دانشگاه عدالت را تقويت ارتباط بين حوزه و دانشگاه، بومي سازي علوم انساني، توسعه پژوهش‌­هاي بنيادي و كاربردي به منظور نظريه پردازي در رشته‌هاي مختلف علوم و معارف اسلامي، دستيابي به علم بومي (ايراني ـ اسلامي) با نگاه انتقادي ـ علمي به نظريه‌هاي ترجمه‌اي در زمينه‌هاي علوم انساني و نيز تلاش در جهت نشر فرهنگ اسلامي و معارف اهل‌بيت(ع)، اشاره كرد.

دکتر صابر زعیمیان نیز در این جلسه گفت: با توجه به صحبت های دکتر کریم زارع مبنی بر اهمیت شرکت های دانش بنیان، یکی از اهدافی که قصد داریم در این تفاهم نامه اجرایی کنیم آن است که بتوانیم شرکت های دانش بنیانی که توسط اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تأسیس و اداره می شوند را به مرحله تجاری سازی برسانیم.

شایان ذکر است؛ این تفاهم نامه در 2 ماده و یک تبصره تهیه و به امضای طرفین رسید.
تاريخ درج خبر:  19/11/1395
تعداد افراد آن لاين: 12   تعداد بازديدكنندگان سايت: 12842672